| |
| kryterium wyboru |
Pokazano: wybrana wiadomość - szczegóły [ wróć ] Razem: 1 wiadomości
|
| forum |
 | 20 sierpnia 2003 |
 | Temat: :) / jagunia
Mam 2,5 miesięczną goldenkę i mam pytanie do włścicieli piesków tej właśnie rasy i nie tylko: kiedy zaczynaliście i jak długo trwała nauka chodzenia na smyczy u waszych piesków? piszcie też jak radziliście sobie z gryzieniem przez szczeniaka wszystkiego co popadnie i z siusianiem w domu pozdrawiam papap Opinie/odpowiedzi:
 | ...
22 sierpnia 2003 Daniel [ odpowiedz ] |
| To po ilu pies zaczyna chodzic na smyczy w pewnym stopniu zalezy od rasy. jedne sie szybciej ucza, drugie mniej. pies moze sie uczyc przez 2-3 tygodnie a moze tez nawet ok 6 tygodni. wszystko polega na tym aby czesto wychodzic z nim na spacery na smyczy. (nie)sikania pies uczy sie tez roznie. kiedy zostawi ci "niespodzianke" na podlodze nalezy go od razu wyniesc na pole, nawet wtedy kiedy bedzie juz po calej sprawie. nalezy psa zawsze pochwalic kiedy zalatwi sie na polu. jezeli pies obgryza ci rozne przedmioty to bardzo skuteczna metada jest posypanie tego piepzem. szybko mu sie odechce. czasem na psa moze nie podzialac piepz, taki byl moj dobermanek, ostra papryka zalatwila sprawe.
psa mozna uczyc chodzenia na smyczy juz od 4 miesiecy. najpierw nalezy przyzwyczaic psa do obrozy. pozniej przypiac smycz i niech piesek pobiega z nia normalnie, niech zobaczy ze to nie jest nic strasznego. na poczatku nie ciagnij go do nogi tylko niech normalnie pogania. |
[ Rozwiń odpowiedzi | Dodaj odpowiedź ]
|
|
|