// FORUM DYSKUSYJNE - PORADY - Rozwiń wiadomość, pies obronny w domu... - 4łapy Świat Zwierząt, pies, rasy, karma
Home
Sklep
Kontakt
Reklama
Informacje
Startuj z 4lap
Statystyki reklam
Dodaj do ulubionych
Kilkadziesiąt pozycji książek poświęconych psom  w naszej księgarni

[RASY][ARTYKUŁY][OGŁOSZENIA][KARMY][GALERIA][SMS][STRONY][SKLEP][FORUM]

Konto  Domena  Karmy  Sms u Ciebie  Banery  Wyślij sms  Rasy  Wzorce  Czytelnia  Żywienie
 E-kartki  Tapety  Biblioteka  Recenzje  Forum Archwalne  Skórki Gadu Gadu
SKLEP NA 4LAPACH: PROMOCJE KSIĄŻKI POKARMY SMYCZE ZABAWKI AKCESORIA ZESTAWY
DZISIAJ: piątek 21 listopad 2008 IMIENINY:Albert Janusz Konrad KONIEC ROKU ZA: 40 dni


Forum
aktualne wątki
napisz
szukaj
ustawienia

Archiwum
bieżący tydzień
bieżący miesiąc

grudzień '2004
listopad '2004
padziernik '2004
wrzesień '2004
sierpień '2004
lipiec '2004
czerwiec '2004
maj '2004
kwiecień '2004
marzec '2004
luty '2004
styczeń '2004
grudzień '2003
listopad '2003
padziernik '2003
wrzesień '2003
sierpień '2003
lipiec '2003
czerwiec '2003
maj '2003
kwiecień '2003
marzec '2003
luty '2003
styczeń '2003
grudzień '2002
listopad '2002
padziernik '2002
wrzesień '2002
sierpień '2002

Sklep . 4lapy . info

Zobacz...


kryterium wyboru
Pokazano: wybrana wiadomość - szczegóły [ wróć ]
Razem: 1 wiadomości

forum


03 września 2004
Temat: pies obronny w domu... / krzysieek
witam mam pytanie do ludzi posiadajacych doswiadczenie w hodowli psow bojowych ,konkretnie chodzi mi o amstaffy .Potrzebuje psa ktory bedzie przebywal przez 9 godzin ze mna w pracy,bedzie dawal mi poczucie bezpieczenstwa i wzbudzal respekt ...praca jest w dosc nie bezpiecznej dzielnicy i potrzebuje tzw.ochrony(nie mam zamiaru nikogo szczuc tym psem ) mysle ze pies jest dobrym rozwiazaniem, ale z drugiej strony w domu mam male dziecko i obawiam sie czy da sie to polaczyc ...nie znam ludzi ktorzy maja doswiadczenie z takimi psami i slysze tylko opinie ze to zabojcy i takie tam ...pomozcie
Opinie/odpowiedzi:
Amstaff  29 czerwca 2005 bArTuS [ odpowiedz ]
mam 2 lwtniego amstaffa!!rzucił mi sie tylko raz ale to w mojej obronie kiedy szedłem o 23 po ulicy i jakis typek mi z kosa wyskoczył!!!z reguły te psy mają predyspozycje do agresywnego zachowania ale tak jak wszyscy mówia wszystko zalezy od wychowania!!jest on wpsaniałym domownikiem!!tyl;ko trzeba uważac na meble...polecam tego psa ale do tego aby go rozsądnie wychowac!!i nie szczuc nim nikogo bo to sie moze zle skonczyc!!i kurwa nie dawajcie m u surowego krwistego mięcha bo was zeżre!!pozdrawiam !!
rasy bojowe  05 września 2004 Liv_ia [ odpowiedz ]
Ogolnie mowiac wszystko zalezy od wychowania psa..ja mam hodowle DOGO ARGENTINO i mimo ze ludzie roznie mowia o tych psach to wiem ze to to zalezy od opiekuna...znam Amstaffy ktore sa lagodne jak baranki i ale i znam te ktorym nie ufaja nawet ich wlasciciele ...sadze wiec ze trzeba bylo by przy zakupie jednej z ras agresywnych pomyslec o szkoleniu...choc nadal twierdze ze NIE MA RAS AGRESYWNYCH ,SA TYLKO NIEODPOWIEDZIALNI WLASCICIELE!!!!Pozdrawiam
www.aspardobek.glt.pl  03 września 2004 Daniel [ odpowiedz ]
jak juz wiesz ogolnie amstaff jest dosyc agresywnym psem ale oczywiscie sa wyjatki, ktos moze miec spokojnego lub nawet bojazliwego. dlatego tez nie jest powiedziane ze jesli kupisz psa tej rasy to z pewnoscia bedzie agresorem, tak jest w przypadku kazdej rasy. to ze "nie wolno szkolic amstaffa w obronie" nie jest prawda, takie psy uczy sie tego, jednak bez odpowiednich perspektyw nie ma mowy o tej nauce. po pierwsze musi on znac i bezblednie wykonywac wszystkie komendy zwiazane z posluszenstwem, musi byc odpowiednio ulozony i rownie wazna rzecza jest sam przewodnik, ktory powinien znac dokladnie charakter swojego psa (nie wystarczy ogolna teoria na temat amstaffow, kazdy osobnik jest rozpatrywany oddzielnie). jesli nie masz odpowiedniego charakteru tak twoj pies rowniez moze go sobie zmienic. to wszystko dotyczy kazdego psa bojowego, nie tylko amstaffa. ja posiadam dobermana, rasa ta rowniez slynie z mocnego charakteru, jesli masz doswiadczenie to goraco polecam. ale tylko jesli masz doswiadczenie, w przeciwnym razie nie bedzie wesolo. pies ten potrafi byc mocno ciety i przebiegly, dlatego nalezy nad nim panowac. sa psy, ktore wykazuja agresje w stosunku do innych psow, amstaff i pitbull czesto sa wymieniane w takich sytuacjach. nie raz bywa iz naszemu psu wraz z wiekiem przychodzi taka agresja, i to nie jest czesto wina "zlego" wychowania, powiedzialbym raczej "nie do konca odpowiedniego", jest w tym roznica. dotyczy to roznych ras, jedne nie wykazuja agresji do psow innym z kolei cos takiego przychodzi. dlatego te rasy sklonne do tego typu zachowan musza miec w bardzo duzym stopniu udostepniane kontakty z innymi czworonogami. jesli zostana odizolowane to nie ma sie co dziwic iz kazde spotkanie skonczy sie bojka.
amstaffa mozesz zaqpic, jednak przed tym polecam zrobic testy, aby wybrac odpowiedniego, ani bojazliwego ani zbyt pewnego siebie. rowniez powinienes skontaktowac sie ze szkoleniowcami, ktorzy udziela wielu rad, no i wyskok na szkolenie jest potrzebny. w twoim przypadku sprawa o tyle wyglada skomplikowana iz posiadasz dziecko, musisz wiedziec jak je "pogodzic" z psem.

Lobos [Daniel] www.aspardobek.glt.pl
psy  03 września 2004 MM [ odpowiedz ]
Decydując się na jakiegokolwiek psa powinieneś mieć o nim pojęcie i jego potrzebach(czy możesz je spełnić)Szczególnie,że chcesz mieć psa obronnego.Wszystkie psy wymagają dużo uwagi,czasu i zangażowania.To nie jest tak,że pies jest super sam z siebie.To wymaga mnóstwa pracy.Aga napisała o owczarku niemieckim-owszem to może być wspaniały pies ale to zależy tylko od ciebie,twoich umiejetności wychowawczych.A nie jest to takie proste jak się wydaje.

Owczarek także powinien być szkolony ale samo szkolenie nie wystarczy trzeba wiedzieć jak postępować z takim psem.
Psy te mogą dominować bo mają naprawdę silne osobowości.I też nie powinno uczyć sie go ostrości.
Jeżeli zdecydujesz się na owczarka to trzeba zwracać uwagę na to czy w danej hodowli nie było psów nerwowych czy nieśmiałych.Takie mogą być niebezpieczne.
Natomiast dobrze ułożony owczarek to bardzo inteligentny pies,wierny,posłuszny,lubiący dzieci.I potrzebujący mieć codzienne zajęcie.Tylko potrzebuje mądrego,odpowiedzialnego właściciela,który będzie znał się na układaniu psów.
Trudno jest polecić jednego psa bo różnią się od siebie.Skup się raczej na tym co ty możesz zaoferować psu i potem dobierz właściwie psa.Oceń też realnie swoje możliwości wychowawcze tym bardziej,że twój pies nie będzie typowym psem domowym ale będzie miał zadania.Nie chcę cię zniechęcać ale wolę dmuchać na zimne.Pozdrawiam.
.  03 września 2004 aga [ odpowiedz ]
ja bym zdecydowała się na owczarka niemieckiego. to są bardzo mądre psy, lubiące dzieci, ale i bardzo wierne swoim właścicielom.
do psów morderców (amstafy, itp.) nie mam zaufania. one rzucają się na psy bez żadnego większego powodu (nieraz spotykam takie na ulicy). mojego kolegi roczny amstaf (mimo że nie szkolony do żadnych walk psów) powygryzał na osiedlu wszystkie "kundelki". prawdopodobnie w domu jest łagodny - ale do mieszkania wejść nikomu nie da.
pies obronny w domu...  03 września 2004 krzysieek [ odpowiedz ]
nie znam sie na psach wiec amstaff przyszedl mi do glowy bo jest dosc ie wielki i podoba mi sie , moze doradzicie jakas inn rase latwiejsza do opanowania ,a wzbudzajaca respekt??
pozdrawiam krzysiek
pies  03 września 2004 vog [ odpowiedz ]
A ja na twoim miejscu wybrałabym cane corso,
mam takiego psa, wyglądem odstrasza, jest on spokojnym psem, lubiącym dzieci, ale trzeba konsekwentnie go wychowywać
amstaff  03 września 2004 MM [ odpowiedz ]
Według jednych amstaffy są łagodne(są w mniejszości) ale i są tacy,którzy uważają,że są to psy niebezpieczne.Należę do tych drugich.Jeżeli chcesz aby twój pies był taki jak opisałeś to wymaga to znajomości tych psów,to nie jest pies dla początkujących.Takie wychowanie wymaga też dużo czasu,niemałych nakładów finansowych(pies powinien przejść najpierw psie przedszkole,potem szkolenie)i, szkolenie całkowicie tego nie załatwi,umiejętności układania tych psów.Nie jestem zwolennikiem tych psów bo niewiele osób sobie z nimi radzi.Na forum niektórzy właściciele amstaffów piszą,że są bardzo łagodne,a niektóre nawet lękliwe.Więc z obrony nici.
Moim zdaniem pies jednak nie służy do obrony i wszystkim radzę wychowywać swoje psy mądrze tak aby były łagodne.Natomiast ty będziesz wymagał od psa dwóch różnych rzeczy.Będzie miał dwie role.W domu ma być łagodny a w pracy...To wymaga wielkich umiejętnosci.Zresztą jak twój pies ugryzie kogoś w pracy to ty będziesz miał problemy i może się skończyć nawet uśpieniem psa.Nawet jeżeli to ty będziesz zaatakowany.
Uważam też,niektórzy się ze mną nie zgodzą,że nie jest to pies dla dzieci.
Bardzo ważne jest też to,że tych psów nie wolno szkolić na psy obronne bo ich naturalny instynkt jest wystarczający.Nawet jeżeli będą cię naciągać na takie szkolenie nie zgódz się.Psiara dobrze ci napisała-amstaffy mają skłonności same załatwiać konfliktowe sytuacje.Więc trzeba nad nimi panować.
Jeżeli jednak zdecydujesz sie na amstaffa to kup psa tylko z rodowodem,z bardzo dobrej hodowli, której psy były wcześnie socjalizowane.Najlepiej zadzwoń do Związku Kynologicznego, najpierw zrób wywiad.Będziesz miał większą pewność jaką ma psychikę(chociaż może być różnie)Te psy są teraz modne więc prawie produkuje się je-mogą być wypaczone.W ZK zapytaj się też o dobre szkolenia i przedszkola,bo niestety z tym też bywa różnie.
psy bojowe  03 września 2004 Psiara [ odpowiedz ]
Witam. Jeśli wiesz jakie są zasady postępowania z psami, jak je wychować itp., jeśli wcześniej miałeś do czynienia z psem, to możesz mieć amstafa czy innego psa z tzw. bojowych. Psy te są w normalnych warunkach opanowane, spokojne, rodzinne(od szczenięcia trzeba je socjalizować), zrównoważone i tylko od właściciela zależy jakie będą w dorosłym życiu. Trzeba pamiętać o właściwym wychowaniu, nie wolno takiemu psu pozwolić, by nas zdominował, musi mieć wpojone bezwzględne posłuszeństwo. Pamiętaj, że w przypadku realnego zagrożenia pies taki bez wahania Cię obroni, w walce jest mało wrażliwy na ból. Właściwie prowadzony od szczenięctwa jest wiernym towarzyszem. Nigdy nie wolno rozbudzać w nim agresji, nie szkoli się również takich psów w kierunku obrony, one mają naturalny instynkt obrończy. Co do dzieci to wiadomo, że nigdy żadnego psa nie należy zostawiać sam na sam z dzieckiem, nawet małego kundelka, choćby najłagodniejszego. Na początek polecam Ci suczke wybranej rasy, łatwiej będzie ją ułożyć i uniknąć problemu z dominacją psa. No i oczywiście zachęcam do kupna psa z hodowli zarejestrowanej w ZK, do hodowli dopuszcza się wyłacznie psy o zdrowej psychice, co daje większą pewność, że szczenięta także odziedziczą tę cechę po rodzicach. Psa można szkolić samemu lub z doświadczonym treserem. także hodowcy psow na ogół posiadają dużą wiedzę na temat rasy i warto korzystać z ich porad. Powodzenia :)
[ Rozwiń odpowiedzi | Dodaj odpowiedź ]


Wszystkie materiały zawarte w tym serwisie, są moją własnością lub osób, które wyraziły zgodę na ich zamieszczenie. Zabrania się zapożyczania, kopiowania części bądź całości bez uprzedniego kontaktu. Wszystkie użyte na stronach serwisu nazwy firm, produktów, czcionek, logo są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli.
design& © by WDesign - wszelkie prawa zastrzeżone

Link sponsorowany: BWWanicki.pl płyty-warstwowe.pl

katalog stron