 | 31 stycznia 2004 |
 | Temat: jak wywic suczke / beata zyzik
Mam prozbe prosze mi napisac jadlospis dla 9-letniej suczki ktora byla na suchej karmie ok 8 lat ,od roku gotuje jej albo makaron lub ryz (ale tez jej nie sluzy)po zmianie na makaron jest lepiej ale dostaje codziennie skrzydelka i podroby drobiowe to tez slyszalam ze to nie najepsza dieta. co mam zmienic prosze o porade Opinie/odpowiedzi:
 | karmienie psa
01 lutego 2004 Dana [ odpowiedz ] |
| Mam pudelka miniaturkę, ma 3 lata. Karmię go Eukanubą, ale dodaję do niej rozdrobnione skrzydełko z kurczaka i karmę rozkruszam. polewam dwiema łyżkami rosołku , na którym gotowały się skrzydełka.W taki sposób psu smakuje i nie szkodzi.A na wieczór dostaje kilka, kilkanaście Frolików.Czasami zjada mandarynki, winogrona, jabłko.Nie lubi marchewki surowej, a szkoda.A ryż z marchewką gotowaną podaję jeśli ma niestrawności (bardzo rzadko, może raz na rok).Nie wiem co dolega Twojemu pieskowi, ale podaję to ,co mój jada. |  |
 | Żywienie
01 lutego 2004 Dorota [ odpowiedz ] |
 | Beatko, gotuj jej kurczaka ( ja gotuję całego- obieram a na wywarze gotuję reszte składników, potem dodaję mięso i powstaje gęsta zupa, w której nawet marchewka pachnie mięskiem) albo wołowinkę, indyka. Proporcje są 1:3 czyli np. 0,5kg mięska, tyle samo ryżu i tyle samo warzyw (moja je seler, troszkę pietruszki i marchewkę, czasem buraki). Makaron faktycznie tuczy. Ryż jest najbardziej lekkostrawny a i suche karmy na nim bazują, więc dla żołądka suni nie będzie to taki szok żywieniowy :)
Wszystkie podroby mogą powodować rozwolnienie dlatego postaraj sie na razie jej nie podawać.
Tez jestem ciekawa, dlaczego przeszłaś z suchej na gotowane...Zalecenie weta? I jaka karmą do tej pory jej dawałaś?
Mam nadzieję że nie zmieniłaś jej jedzonka nagle, tylko stopniowo.
Moja sunia je i suche i gotowane. Mój wet tak zasugerował, po to abym nie miała w przyszłości problemów z menu dla niej. W sumie ona je wszystko, najbardziej lubi owocowe jogurty i kiszona kapustę.
Nie piszesz czy twoja sunia oprucz suchej karmy jadła też inne jedzenie, dlatego ciężko mi doradzić. Proszę napisz coś więcej.
Pozdrawiam. |  | odp
01 lutego 2004 b [ odpowiedz ] |
| Miałam 15 letnią sukę żywioną domowymi sposobami ale od początku jej życia.Tu jest inny problem gdyż rozumiem,że twoja od początku jest karmiona suchą karmą.Dlaczego przeszłaś na inne żywienie. Z tego co wiem makaron to nieodpowiednie jedzenie - okrutnie tuczy.Tym bardziej dla psa w tym wieku, który nie ma już najlepszej przemiany materii. Przyrost wagii tylko jej zaszkodzi.Na twoim miejscu pozostała bym przy karmie ztworzonej dla psów starszych "Adult". i EWENTUALNIE 2 razy wtygodniu podawała jej gotowane warzywa z mięskiem by dodać naturalne witaminy. |
|
[ Rozwiń odpowiedzi | Dodaj odpowiedź ]
|
|